
Selvstyrkingskurs sammen med Vestavind Brukerstyrt Senter i Sandnes
«Allerede dag to på kurset hadde jeg en «Eureka»-opplevelse"
I april og mai fullførte 11 deltagere selvstyrkingskurs i Sandnes i samarbeid med Verktøykassa for Brukermedvirkning og Vestavind brukerstyrt Senter.
Nysgjerrig på om selvstyrkingskurs kan være noe deg?
Du er unik, i og på eget liv! For å bli "Skipper og los " på egen skute er det viktig å kunne kommunisere og samarbeide godt med de rundt deg for å få den hjelpen du trenger. At du har kjennskap til egne behov og grenser, finne og bruke kraften du har i deg, og kunne ta viktige valg som hjelper deg på vei mot de mål som er viktige for deg.
Selvstyrking handler rett og slett om å styrke deg selv, din mestringsevne i dagliglivet.
Som deltager på selvstyrkingskurs vil du få verktøy til dette. Målet er at er at du skal få:
- Økt kunnskap
- Økt selvtillit
- Økt motivasjon
- Tørre at du kan stå frem og hevde dine meninger.
- Bli bevisst dine ressurser, muligheter, rettigheter og plikter
Her kan du lese hva noe av det som deltagerne sitter igjen med etter endt kurs:
«Allerede dag to på kurset hadde jeg en «Eureka»-opplevelse. Det kan best beskrives med Ella Fitzgeralds sang:
"What a difference a day made
24 little hours
Brought the sun and the flowers
where there used to be rain."
"Det var godt å få en ny gjennomgang og en ny bevisstgjøring på mange områder. En bevisstgjøring av hva jeg gjør, hvordan jeg lever og møter andre, og møter livet. Dette var virkelig kjekt og lærerikt. Anbefales for alle. Nå vil jeg skape et bedre liv og bli en ressurs for andre. Tusen takk for å ha gitt meg denne opplevelsen».
«Refleksjonsgruppene har vært fine. Det har vært lærerikt og høre andre sine refleksjoner. En bør alltid være åpen og mottakelig for det andre har å komme med, i ulike sammenhenger. Alle har en egen stemme, som har rett til å høres. Gjennom disse refleksjonsgruppene har vi også blitt kjent med de andre kursdeltagerne.. og gjerne oss selv. Det har satt i gang tanker og prosesser, som man gjerne lenge har satt til sides – fordi jeg ikke har vært så viktig, selv ikke i eget liv. Når har jeg funnet ut hvilke sterke sider og ressurser jeg har, både for min egen del og for å kunne hjelpe andre (etter hvert). Min egenverdi føles større og sterkere nå enn for to uker siden».
Kan dette være noe for deg ?
Kontakt gjerne Heidi Bugge Nilsen på Sagatun på Tlf: 404 94 233 eller e- post: heidi.nilsen@sagatun.no
Mer fra Selvstyrkingskurs
INVITASJON TIL SELVS...
22/06/2022 Kl. 09.00Strever du med dårlig selvtillit, sosial angst eller har mis...
LES MERINVITASJON TIL SELVS...
25/05/2022 Kl. 09.00Strever du med dårlig selvtillit, sosial angst eller har mis...
LES MERVI STARTER OPP IGJEN...
16/06/2021 Kl. 09.00Mange mennesker sliter med dårlig selvtillit og selvfølelse,...
LES MERINVITASJON TIL SELVS...
18/02/202026. og 27. februar og 11. og 12. mars på BlaarudKl. 09.00-15...
LES MERSELVSTYRKINGSKURS PÅ...
20/08/2019 Kl. Klokken 09:00- 15:00Strever du med dårlig selvtillit, sosial angst eller har mis...
LES MERSELVSTYRKINGSKURS PÅ...
04/09/2018 Kl. 09.00 - 15.00Strever du med dårlig selvtillit, sosial angst eller har mis...
LES MERSJØLSTYRKINGKURS
27/05/2018 Kl. 09.00 - 15.00.I mars inviterte vi til selvstyrkingskurs på Sagatun i regi ...
LES MER